Elevii școlilor din Berchișești, recital de colinde la Primărie!

Mi-au umplut inima de bucurie zilele trecute copiii din comuna Berchișești, care au venit la Primărie cu colindul strămoșesc! Elevii au vrut să încheie trimestrul dinaintea vacanței de Crăciun cu un recital impresionant și emoționant la Primărie!
Văzându-i , mi-am adus aminte, cu duioșie și melancolie, de băiatul meu, acum adult, din vremea în care era de vârsta lor…Sunt foarte mândră de copiii din comuna noastră, și sunt conștientă că cea mai de preț investiție este în ei și în asigurarea celor mai bune condiții pentru o învățătură de calitate!
Nu pot să nu fiu extrem de bucuroasă când văd comuna Berchișești că are viitor! Sunt convinsă că micuții colindători de astăzi vor fi mâine oamenii care vor dezvolta și vor moderniza așezarea noastră!
Să fie într-un ceas bun!

Ultima actualizare: 13:17 | 28.05.2024

Sari la conținut